پاورپوینت موزه هنرهای معاصر و موزه فرش تهران

مطالب دیگر:
🔥تحقیق نگاهي به معضل بيكاري جوانان🔥تحقیق نقش رسانه ها به ویژه ماهواره در زندگی اجتماعی🔥تحقیق فوبیای خاص در کودکان🔥تحقیق معیارهای همسرگزینی🔥جزوه آموزشی زوج درمانی و درمان اختلالات جنسی🔥مقاله ترجمه شده حسابداری هزینه🔥مقاله ترجمه شده دارایی🔥جزوه آموزشی کدینگ کامل لغات تافل🔥تحقیق دگرگونی اجتماعی و مسأله انتظار🔥تحقیق عوامل زمینه ساز در ایجاد روابط سالم و ناسالم میان دختر و پسر🔥جزوه برنامه ریزی شهری، مبانی و ایران🔥جزوه برنامه ریزی ناحیه ای و روستایی رشته جغرافیا🔥جزوه جغرافیای نظامی (مختص جغرافیای نظامی) رشته جغرافیا🔥جزوه جغرافیای شهری (مبانی و ایران) رشته جغرافیا🔥جزوه جغرافیای انسانی (مبانی و ایران) رشته جغرافیا🔥جزوه جغرافياي روستايي و کوچ نشيني رشته جغرافیا🔥جزوه جغرافیای سیاسی رشته جغرافیا🔥جزوه جغرافیای طبیعی رشته جغرافیا🔥جزوه جغرافیای جمعیت (مشترک جغرافیای سیاسی و نظامی) رشته جغرافیا🔥جزوه فلسفه جغرافیا رشته جغرافیا
موزه هنرهای معاصر و موزه فرش تهران|47086868|zso
پاورپوینت موزه هنرهای معاصر و موزه فرش تهران

این پاورپوینت در مورد موزه هنرهای معاصر و موزه فرش تهران در 60 اسلاید می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات60حجم17/5 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

موزه فرش تهران

موزه فرش ایران در ضلع شمالی پارک لاله، روبه‌روی فروشگاه سپه، خیابان فاطمی واقع شده است.‌ ایـن موزه به دستور فرح دیبا ساخته و در ۲۲بهمن ماه سال۱۳۵۶ در حضور ایشان، افتتاح شد.نمای خارجی این موزه برگرفته از دار قالی بوده و در چهــــار ضلع بنا به صورت یکنواخت اجرا شده است.سطح نمایشی این موزه مساحتی برابر3400 متر مربع را در بر میگیرد که شامل دو تالار نمایش برای نمایش انواع فرش و قالی می باشد.

بیوگرافی معمار مجموعه موزه فرش ایران :
• عبدالعزیز فرمانفرمائیان متولد سال ۱۲۹۹ تهران.
• دانش آموخته رشته معمارى از دانشكده هنرهاى زیباپاریس (بوزار)
• بنیانگذار نخستین دفتر «مهندسین مشاور» در مقیاسى ملى و بین المللى ۱۳۳۳.
• تدریس كوتاه مدت در دانشكده هنرهاى زیبا دانشگاه تهران دهه ۳۰.
• طراحى و اجراى بسیارى از بناهاى معروف و ماندگار معمارى معاصر به تنهایى یا با همكارى معماران و دیگر دفاتر معمارى ایرانى و خارجى.
• یكى از پل هاى اصلى ارتباط معماران ایرانى وخارجى.
• شهرسازى در كرج، كرمان، اصفهان وتهران.
• تهیه نقشه طرح جامع شهر تهران با همكارى «ویكتور گروئن» آمریكایى با نظر به تأمین یك نظام توسعه عناصر جدید متناسب با فرهنگ ایرانى، حل مشكلات موجود با پیش بینی ۵ میلیون نفر جمعیت.
• طراح موزه فرش تهران، كاخ نیاوران، كاخ مادر سعدآباد، مسجد دانشگاه تهران و ...
• عرضه و معرفى فناورى پیشرفته در بلندمرتبه سازى با روش هاى ضد زلزله
• اداره همزمان دو دفتر معمارى و شهرسازى درایران و یونان (تهران و آتن)
• فعالیت گسترده در زمینه ساختمانهاى ادارى، مسكونى، بهداشتى و درمانى، فرودگاهى، مذهبى، صنعتى، فرهنگى، تجارى و تأسیسات شهرى.تردیدی نیست كه هنر پرارج و قدمت طراحی و بافندگی قالی درایران آینه تمام نمای بخش اعظم ذوق و بینش هنری ایرانیان درطول تاریخ بوده است . امروزه نیك می دانیم كه نخستین سرچشمه های هنر فرشبافی از دامان این مرز پرگهر جوشیده و دردامان تاریخ، سراسر گیتی را از جوباره های پر فیض خود سیراب نموده است .

قالی ایرانی به عنوان جلوه ای از بهشت پیوندی ناگسستنی با آداب ، رسوم ، فرهنگ و مذهب مردم این دیار داشته و دارد و در طول تاریخ همگام و همراه با تحولات فرهنگی و اجتماعی مردم این دیار بالیده و رشد كرده است .

باری … دركشاكش انتخاب موضوع پایان نامه به مقاله ای از استاد یگانه هنر قالیبافی ایران ، مرحوم رسام عرب زاده در فصلنامه هنر برخوردم ؛ سوگنامه ای كه شرح مهجوری هنر قالیبافی ایران را زمزمه می كرد ؛ كه قالی ، مادر تمامی هنرهای سنتی این دیار، با همه حكایت باروری وماندگاریش و حدیث والای عشق نهفته در تاروپودش اینچنین گمنام مانده است و مهجور. با مطالعه مقاله استاد موضوع فرش به عنوان محور اصلی رساله در ذهنم شكل گرفت و با نگاهی كنجكاوانه به بررسی راهكارهای ممكن جهت حفظ و ارتقاء این میراث ماندگار در قالب طراحی فضای معماری پرداختم.موزه فرشچیان در اصفهان – استامبو


"